ASISTENCE PŘI NÁKUPU OBLEČENÍ

CELKOVÁ PROMĚNA – ROMANA

Když ke mě Romana přišla poprvé, byla to plachá mladá žena na konci mateřské dovolené. Potřebovala poradit s profesním šatníkem, tak si přivezla s sebou na první konzultaci své nejlepší kousky oblečení, aby se je naučila kombinovat. Bohužel jí z původního šatníku u mne nic neprošlo. Tak jak byla plachá sama, takovou si do života přitáhla švadlenu. Výsledkem bylo oblečení, ve kterém byla naprosto ztracená a to ve všech významech toho slova. Po pár návštěvách se z Romany stala sebevědomá nádherná dáma, která v sobě našla všechny podoby ženy – od elegantní manažerky po rebelku. Dělá mi velkou radost.

A jak změnu vnímá s odstupem sama Romana? Tady jsou její pocity:

Návštěva u Světlany byl první krůček na cestě k poznání sebe sama a začátek dlouhé cesty sebeuznání a sebeoceňování. Se sebeuznáním jsem měla problémy celý život. Umocnily se ještě během mateřské dovolené, kdy žena má pocit, že její celodenní práce kolem dětí není ve společnosti uznávána.

Nejprve jsem chtěla vhodné oblečení do práce, kde jsem se chtěla cítit dobře. S nastartováním změny profesního šatníku jsem však probrala šatník i pro volný čas. Nyní již prostě nemůžu na sebe „natáhnout“ vytahané tepláky na doma, necítím se v tom dobře – uznávám svoji osobu, že si tohle nezaslouží.

Barevné ladění doporučené od Světlany nejenže vyhovuje mému vzhledu zimního typu, ale i já se v tom lépe cítím a funguje to i naopak. Podle toho, jakou mám ráno náladu a jak se cítím, vybírám barvy a kousky oblečení, které mi moji náladu přes den dále umocňují.

Vždycky jsem si myslela, že na tom, co člověk nosí, nezáleží, že nejdůležitější je, co má v sobě. Nyní to cítím trošku jinak: to, co si na sebe člověk vezme, odráží jeho vnitřek a prezentuje se nejen pro okolí ale hlavně pro sebe! Tzn, že oblečení ovlivňuje to, co člověk nosí uvnitř :-)

ROMANA 17DSC_7957                        DSC_0418

IMG_0622DSC_0436             DSC_0551DSC_7896             DSC_0552DSC_0463

 

PROMĚNA ŠATNÍKU – DANIEL

Co se změnilo po proměně šatníku? Změnil se můj pohled na sebe sama a uvědomil jsem si, co mi sedí a v čem se cítím dobře. Dobře z toho jak vypadám se všemi plusy i mínusy, to znamená přijetí mínusů a posílení plusů :-). Můj šatník se vyladil. Mám nyní oblečení, které barevně odpovídá mému typu a umím vhodnou barevnost /sám:-)/ poznat, tedy i zakoupit.

Změnila se linie mého oblečení, od volného střihu k těsnému štíhlému. Cítím se v něm výrazně lépe. Tento štíhlý typ mě nutí k lepšímu držení těla. Jsem více rovný a vzpřímený a vnímám, že si opak v některých chvílích více uvědomuji. A na závěr musím přiznat, že moje okolí vnímá změnu v mém oblečení a nejen v něm, také pozitivně. Ještě jednou, Světlano, díky za impulzy :-). Zdraví Dan

PŮVODNÍ OBLEČENÍ
DANIEL 1DANIEL 2DANIEL 4DANIEL 5

NOVÉ OBLEČENÍ

DANIEL 9DANIEL 6DANIEL 12DANIEL 10DANIEL 8

 

PROMĚNY ŠATNÍKU MAREK

Co se stalo po proměně mého šatníku? Jednoduše řečeno jsem se odmaskoval.   Před proměnou jsem měl v šatníku oblečení v barvě zelené, hnědé, oranžové nebo khaki. Pokud to byla trička, tak minimálně ve velikosti XL – pěkné pytle. To bylo dobré pro zamaskování, skrytí se v oblečení nebo pro splynutí s davem. Teď už je to všechno pryč.   Po proměně se Světlanou se v mém šatníku objevilo oblečení v barvě černé, bílé, výrazné tyrkysové, růžové, v těsnějším a aktuálním střihu. Tím jsem objevil své tělo, postavu a na jiné úrovni se vyrýsovaly mé postoje, mé já je viditelnější i pro okolí.   Děkuji Světlano za to, že jsi mi pomohla otevřít oči a najít odvahu se vidět a být viděn.

PŮVODNÍ OBLEČENÍ              

Marek 5Marek 6Marek 7

 NOVÉ OBLEČENÍ

 Marek 16Marek 2Marek 11Marek 19Marek 22Marek 4Marek 3Marek 1

 

Sdílejte na sociálních sítích